01. Вер 2020

Ситуація уповноваженого стосовно нового стандарту ISO 9001: 2015

W natłoku informacji i dezinformacji szczególnie w medium elektronicznego przekazu odnośnie rewizji normy ISO 9001, coraz częściej docierają do nas zaniepokojone głosy Pełnomocników. I to fakt, poziom wiedzy „na rynku” w tym temacie jest pomieszaniem informacji typu „wiem” i „wydaje nam się”. Stąd rodzą się pytania wobec nowej normy, ale nie tylko samego dokumentu one dotyczą. Również obszarem o szeregu wątpliwości są zasady podejścia do certyfikacji wobec nowej normy. I co dalej?

 

 

Sytuacja Pełnomocnika obecnie przypomina trochę postać „Myśliciela”, autorstwa Augusta Rodina. Rzeźbiarz opierając tematykę swojej pracy na „Boskiej komedii” Dantego, pierwotnie chciał przedstawić samego Dante Aligheri przed wrotami piekieł tworzącego swe dzieło, a ostatecznie identyczna figura została umieszczona na szczycie „Bramy piekieł”, gdzie rozmyśla nad tragicznym losem osób przedstawionych poniżej. Ta ewolucja rzeźby oby nam nie przedstawiała Pełnomocników w sytuacji rozmyślania nad losem osób pozostawionych samych sobie.

 

By przeciwstawić się nurtowi dezinformacji od jakiegoś już czasu publikujemy artykuły w cyklu „Rewizja ISO 9001 wyjaśniona w prosty sposób”, niezmiennie zachęcamy do lektury ponieważ przekazujemy w ten sposób sprawdzone i potwierdzone informacje w zakresie nowelizacji normy ISO 9001. Aktualny artykuł z tego cyklu zapoznaje nas z obszarem ryzyka wprowadzonym jako jeden z elementów nowej normy ISO 9001: 2015. Do czasu wrześniowej publikacji normy będzie możliwość zapoznania się jeszcze z kilokma publikacjami tego cyklu. Polecając lekturę artykułu:

jednocześnie chcemy zwrócić uwagę na nadal trwające spotkania informacyjne w zakresie nowelizacji normy.

Seminarium informacyjne: ISO 9001:2015 rewizja normy

Zdajemy sobie sprawę iż rewizja normy przysparza sporo pracy w organizacjach. Tym bardziej obecna rewizja, która nie bez powodu nosi miano tzw. „Dużej rewizji”. qualityaustria w związku z tym oferuje nowe usługi jako narzędzia wsparcia w podejściu do certyfikacji wg wymagań nowej normy.

  • Już niedługo będą Państwo mogli zapoznać się ze szkoleniem z wymagań nowej normy. Ten dwudniowy trening pozwoli na szerokie zapoznanie się z tłem zmian normy, omówi jej najważniejsze koncepcje oraz pozwoli na dyskusję w obszarach wymagających zmian czy tez dostosowań systemów zarządzania jakością w organizacjach.
  • Kolejnym narzędziem bezpośredniego wsparcia jest oferowany „Delta audit”. Celem tego auditu jest przekazanie wiedzy organizacji o jej systemie wobec wymagań nowej normy ISO 9001:2015.

 

Poprzez wizytę naszych auditorów i współpracę z organizacją, osoby decyzyjne w firmie wraz z pełnomocnikiem w wyniku auditu otrzymają kompletny raport. Struktura raportu bezpośrednio jest powiązana ze strukturą nowej normy, a weryfikacja dokonana przez auditorów wskaże kierunek działań organizacji w zmianach w systemie zarządzania jakością. Zastosowanie check-listy pozwala precyzyjnie odnieść się do każdego elementu nowej normy, korzyścią dla Pełnomocnika jest współpraca z auditorami w poszukiwaniu zgodności w obecnym systemie w odniesieniu do wymagań ISO 9001:2015.

Zastosowanie tego narzędzia jest doskonałym sposobem przy współpracy do odpowiedzi na pytania o których wspominaliśmy na początku artykułu. Pozwólmy sobie przytoczyć kilka z nich:

  • które wymagania ISO 9001: 2015 musze zastosować?
  • jak wdrożyć wymagania nowej normy ISO 9001:2015?
  • kiedy mój certyfikat traci ważność?
  • do kiedy muszę podejć do certyfikacji wg normy ISO 9001: 2015?
  • czy będzie konieczny audit 1 fazy?
  • czy mogę nadal wyłączyć projektowanie z zakresu systemu zarządzania jakością?

W tym momencie istotnym staje się rola jednostki certyfikujacej, jej współpracy z organizacjami certyfikowanymi, wsparcia i działań edukacyjnych. Na powyższe pytania i na wiele innych wątpliwości odpowiedzi znajdziecie Państwo w bezpośrednich kontaktach z auditorami qualityaustria, korzystając ze szkoleń oraz nasz bazy wiedzy.

Отримайте сертифікацію ISO 9001

Більше інформації про сертифікацію можна знайти за посиланням: https://www.qualityaustria.com.pl/certyfikacja/jakosc/

Nie znaleziono siatki dla: wso-news-slider.

+43 732 34 23 22