20. Сер 2020

Koszty certyfikacji FSC® CoC / PEFC – co ma wpływ na ostateczną wycenę? Jakie są dodatkowe opłaty?

Koszty certyfikacji FSC® CoC/ PEFC to podstawowa informacja, którą chcemy wiedzieć w procesie decyzyjnym. Niezależnie od warunków certyfikacji na końcu pojawia się pytanie „a ile to tak właściwie kosztuje”. W poniższym artykule, chciałbym Państwu przedstawić, co ma wpływ na ostateczny koszt, jakie są koszty dodatkowe oraz dlaczego warto przekazywać wszystkie niezbędne do wyceny informacje o organizacji.

Co wpływa na ostateczny koszt certyfikacji FSC® CoC / PEFC?

Biorąc pod uwagę, że każda organizacja jest inna (zajmuje się inną branżą, działa w innym otoczeni) - trzeba być świadomy, że czasami wycena może się różnić nawet u dwóch stosunkowo podobnych przedsiębiorstwach. Głównymi zmiennymi, które mają wpływ na ostateczną wycenę FSC® CoC / PEFC są:

Wielkość organizacji – czyli ilość osób zatrudnionych w przeliczeniu na pełne etaty, ilość lokalizacji objętych certyfikacją FSC® CoC / PEFC.

Złożoność produkcji / usług / sprzedaży – biorąc pod uwagę, że np. posiadamy produkcję, która zajmuje się znaczącym przerobem surowca lub do produktu ostatecznego dodajemy surowiec nie certyfikowany, złożoność może znacząco wpłynąć na ostateczny koszt certyfikacji.

Pochodzenie surowca – podwyższonym ryzykiem przerwania łańcucha dostaw (CoC) jest import surowca np. za wschodniej granicy. Dla firm, które opierają się na rodzimej produkcji drewna ryzyko jest znacząco mniejsze, ponieważ Lasy Państwowe posiadają certyfikaty FSC oraz PEFC.

Ryzyko wynikające z przedostania się niecertyfikowanego surowca do produktu certyfikowanego - firma chcąca ubiegać się o certyfikat FSC® CoC lub PEFC powinna przeprowadzić ocenę ryzyka i jeśli jest potrzeba, ograniczyć ryzyko przedostania się niepożądanego surowca do ostatecznego produk

Jakie są koszty dodatkowe certyfikacji FSC® CoC / PEFC?

Jak podczas każdej certyfikacji również tutaj występują dodatkowe opłaty wynikające z następujących przyczyn:

Koszty dojazdu auditora do organizacji. Jako Quality Austria – Polska ograniczamy koszt dojazdu auditora wybierając auditorów, którzy mają najbliżej do danego przedsiębiorstwa lub planując audity tak, by koszty dojazdu były jak najmniejsze.

Dodatkowe koszty związane ze zmianami organizacyjnymi podczas trwania certyfikatu, np. zmiana działalności firmy, zmiany związane z lokalizacją itd.

Opłata dla organizacji FSC® – związana jest z obrotem surowca pochodzenia drzewnego. Opłata naliczana jest za poprzedni rok rozliczeniowy. Sprawdź tabelę, ile może Cię wynieść opłata.

Legenda:

  • Singel CoC - dla pojedynczej organizacji zajmującej się produkcją.
  • Multi-Site – dla organizacji wielooddziałowej, certyfikacji grupowej.
  • Trader – dla organizacji zajmujących się sprzedażą surowca drzewnego np. brokerzy
  • Trader Multi-Site – dla organizacji zajmujących się sprzedażą surowca drzewnego w certyfikacji grupowej.

Opłata dla organizacji PEFC – jak w przypadku FSC® CoC związana jest z obrotem surowcapochodzenia drzewnego. Opłata naliczana jest za poprzedni rok rozliczeniowy. Sprawdź tabelę, ile może Cię wynieść opłata.

Opłata Logo Brand Pack – ponoszą ją wyłącznie klienci FSC CoC. Jest to opłata dostępu do generatora Logo FSC® dla danej organizacji. Koszt wynosi 50 EUR.

Дізнайтеся більше про сертифікацію FSC® CoC.

Хотіли б ви дізнатись більше про FSC® CoC. Перегляньте нашу статтю: Що таке сертифікація FSC® CoC?

Jaki jest koszt auditu certyfikacyjnego FSC® CoC / PEFC?  

Na to pytanie jest ciężko odpowiedzieć biorąc pod uwagę różnorodność organizacji oraz złożoność informacji niezbędnych do wyceny. Jednak można bardzo ogólnie określić koszty w następujący sposób:

  • dla małej organizacji o prostej złożoności, np. tartak: do 4 000 zł netto,
  • для середньої організації: до 5000 злотих нетто,
  • для великої організації: до 5500 злотих нетто.

* wyżej wymienione ceny są przybliżonymi kosztami certyfikacji, mogą być niższe lub wyższe zależnie od organizacji oraz ostatecznej wyceny.

Отримайте сертифікат FSC® CoC

Більше інформації про сертифікацію можна знайти за посиланням: https://www.qualityaustria.com.pl/certyfikacja/srodowisko-i-energia/fsc-coc/
Хочете дізнатись більше про сертифікацію PEFC? Посилання:  https://www.qualityaustria.com.pl/certyfikacja/srodowisko-i-energia/pefc-coc/

Dlaczego warto przekazywać wszystkie niezbędne do wyceny informacje o organizacji?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Przekazując więcej informacji o swojej firmie, dajesz nam możliwość dopasowania wyceny do Twoich potrzeb, a co za tym idzie otrzymać ofertę o obniżonych kosztach.

Ви можете отримати більше інформації про хід процесу сертифікації, його час, оціночні витрати, скориставшись посиланням нижче: https://certyfikat-fsc.qualityaustria.com.pl/

Ви зацікавлені в сертифікації PEFC / FSC? Ви хочете знати більше? 
Я відповім на ваші запитання, проконсультую та запропоную рішення з урахуванням ваших потреб.

Напишіть або зателефонуйте:

Якуб Хабрашка
Спеціаліст з сертифікації та навчання
пошта: jakub.habraszka@qualityaustria.com.pl
телефон: 505 424 202

Nie znaleziono siatki dla: wso-news-slider.

+43 732 34 23 22