19. Сер 2020

Скільки коштує сертифікація ISO 45001?

Jest to pytanie, które zadaje sobie każdy podejmując decyzję o certyfikacji ISO 45001. Ekonomiczność projektu jest ważną kwestią, na którą zwraca uwagę każda organizacja.

Poniższy artykuł pomoże Ci odpowiedzieć na pytania: Na co warto zwrócić uwagę? Co wpływa na ostateczną wartość certyfikacji? Dlaczego koszt certyfikacji może się różnić dla stosunkowo podobnych przedsiębiorstw?

Jakie czynniki wpływają na to, ile kosztuje certyfikacja ISO 45001?

Organizacje różnią się między sobą, nawet jeśli z zewnątrz wyglądają podobnie. Działają na przykład w innym otoczeniu lub posiadają różne procesy. Możemy wyróżnić kilka podstawowych zmiennych, które będą wpływać na kosz ostateczny w procesie kalkulacji certyfikacji ISO 45001.

Są nimi:

  • Wielkość organizacji – czyli ilość osób zatrudnionych w przeliczeniu na pełne etaty, struktura zatrudnienia, ilość osób pracujących w trybie zmianowym, ilość lokalizacji objętych certyfikacją.
  • Efektywna liczba pracowników.
  • Branża – możemy wyróżnić trzy złożoności: wysoką, średnią oraz niską. Złożoność odpowiada poziomowi zagrożenia bezpieczeństwa pracownika w danej branży, np. branża budowlana posiada wysoką złożoność, ponieważ posiada wyższe ryzyko zagrożenia bezpieczeństwa pracownika niż w administracji publicznej.
  • Złożoność produkcji / usług / sprzedaży – jak wyżej, wpływa na bezpieczeństwo pracownika.

Ile kosztuje certyfikacja ISO 45001 - koszty dodatkowe

Dodatkowe koszty certyfikacji mogą się różnić między poszczególnymi jednostkami certyfikacyjnymi. Warto zwrócić na nie uwagę, ponieważ wpływają na ostateczny koszt certyfikacji ISO 45001.

Co może się znaleźć w dodatkowych kosztach:

  • Koszty dojazdu auditorów - Quality Austria – Polska podczas planowania auditu bierze pod uwagę odległość miedzy organizacją a auditorem w celu minimalizowania kosztów dojazdu.
  • Koszty zakwaterowania auditorów.
  • Koszty związane z dodatkowymi wersjami językowymi certyfikatów.
  • Koszty związane ze zmianami w certyfikacie.
  • Opłaty administracyjne.

Jako obniżyć koszty dodatkowe? Na przykład zaproponuj, że zakwaterujesz auditorów na własny koszt, jeśli masz lepszą ofertę noclegową niż proponuje Ci jednostka certyfikacyjna lub zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz dużo wersji językowych certyfikatu.

Дізнайтеся більше про сертифікацію ISO 45001.

Хочете дізнатись більше про ISO 45001. Перегляньте нашу статтю: https://www.qualityaustria.com.pl/iso-45001-co-to-jest/

Jaki jest koszt auditu certyfikacyjnego ISO 45001?

Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć, biorąc pod uwagę różnorodność organizacji oraz złożoność informacji niezbędnych do wyceny. Chciałbyś wiedzieć, ile będzie kosztować certyfikacja ISO 45001? Napisz do nas, przesyłając podstawowe informacje o organizacji, dzięki którym będziemy mogli wstępnie wycenić certyfikację ISO 45001 dla Ciebie. Co musisz zrobić, by wybrać ten sposób i z pomocą Quality Austria – Polska przygotować się do certyfikacji ISO 45001?

Dlaczego warto przekazywać wszystkie niezbędne do wyceny informacje o organizacji?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta. Przekazując więcej informacji o swojej firmie, dajesz nam możliwość dopasowania wyceny do Twoich potrzeb, a co za tym idzie, możesz otrzymać ofertę o obniżonych kosztach.

Отримати сертифікацію ISO 45001

Більше інформації про сертифікацію можна знайти за посиланням: https://www.qualityaustria.com.pl/certyfikacja/higiena-i-bezpieczenstwo-pracy/iso-45001-2018-systemy-zarzadzania-bezpieczenstwem-i-higiena-pracy/

Ви зацікавлені в сертифікації ISO 45001? Ви хочете знати більше? 
Я відповім на ваші запитання, проконсультую та запропоную рішення з урахуванням ваших потреб.

Напишіть або зателефонуйте:

Якуб Хабрашка
Спеціаліст з сертифікації та навчання
пошта: jakub.habraszka@qualityaustria.com.pl
телефон: 505 424 202

Nie znaleziono siatki dla: wso-news-slider.

+43 732 34 23 22