17. Сер 2020

Certyfiakcja ISO 45001 – jak i gdzie?

Czas przejścia z OHSAS 18001 na ISO 45001 zbliża się wielkimi krokami - terminem ostatecznym jest 11 marca 2021 roku. Każda organizacja posiadająca certyfikat OHSAS 18001 lub starająca się o spełnienie wymagań zgodnie z ISO 45001, będzie musiała przygotować się do certyfikacji, dokonać wyboru, którą jednostkę certyfikacyjną wybrać. Poniższy artykuł pozwoli odpowiedzieć Ci na pytania, które nurtują każdą osobę podejmującą decyzję o certyfikacji ISO 45001.

Jak przygotować się do certyfikacji ISO 45001?

Przygotowanie do certyfikacji to w większości przypadków ciężka przeprawa, spędzająca sen z oczu pełnomocnikom, osobom zajmującym się jakością w organizacji oraz zarządom – ale czy musi tak być w przypadku ISO 45001? Biorąc pod uwagę, że posiadasz w swojej organizacji ISO 9001:2015 lub ISO 14001:2015, będziesz mógł łatwo zintegrować systemy. Większość punktów normy jest wspólna, dzięki czemu będziesz mógł skoncentrować się na pozostałych wymaganiach ISO 45001. Znacząco ograniczysz czas przygotowania się do certyfikacji.

Sytuacja może stać się problematyczna, gdy Twoja organizacja będzie podchodzić do certyfikacji po raz pierwszy – rozwiązaniem tego problemu jest wiedza nt. certyfikacji oraz samej normy.

Gdzie znaleźć informacje dotyczące certyfikacji ISO 45001?

Najprostszą odpowiedzią na to pytanie byłoby powiedzenie, że wszystko znajdziesz w samej normie. Jak wszyscy dobrze wiemy, często sama norma nie odpowie, jak praktycznie podejść do ISO 45001 oraz na jakie punkty normy zwrócić uwagę. Dzięki pracy naszych specjalistów ułatwiliśmy sprawę tworząc darmowy Ebook, dzięki któremu nie tylko uzupełnisz wiedzę, ale również skoncentrujesz się na najważniejszych punktach normy.

Kolejnym krokiem w szukaniu informacji powinny być szkolenia. Warsztaty skupiające się na poszczególnych punktach normy oraz ukazujące realny wpływ na System Zarządzania Jakością, nie tylko pogłębią wiedzę o normie, ale również przyniosą realny skutek w bezpieczeństwie i higieną pracy, kosztach, zwiększą świadomość, oraz kompetencje pracowników. Quality Austria – Polska również w tym aspekcie wychodzi naprzeciw, tworząc programy warsztatów oraz szkoleń nastawione na praktyczne podejście do normy a sami trenerzy są otwarci na dyskusję. Sprawdź aktualne otwarte szkolenia z zakresu ISO 45001 lub skontaktuj się z nami w celu stworzenia warsztatów „szytych na miarę”, gdzie trener skoncentruje się na twoich problemach oraz pomoże je rozwiązać.

Дізнайтеся більше про сертифікацію ISO 45001.

Хочете дізнатись більше про ISO 45001. Перегляньте нашу статтю: https://www.qualityaustria.com.pl/iso-45001-co-to-jest/

Jak wygląda certyfikacja ISO 45001 oraz ile zajmuje?

Jako jednostka certyfikacyjna często mierzymy się z tym pytaniem podczas rozmów z klientami. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ każda organizacja jest inna. Firmy różnią się wielkością, poziomem przygotowania do certyfikacji oraz komplikacją procesów.

Процес сертифікації розділений на два етапи:

- Pierwsza faza jest fazą sprawdzającą przygotowanie organizacji do certyfikacji. Podczas tej fazy auditor skupia się na wskazaniu elementów, które wymagają większej uwagi lub ewentualnej poprawy.

- Druga faza auditu jest fazą (właściwą) certyfikacyjną. Auditor ocenia organizację, czy spełnia wymagania ISO 45001 oraz wypełnia raport, dzięki któremu będziesz wiedział, na które aspekty powinieneś zwrócić uwagę. Jeśli druga faza nie wykaże niezgodności, zostaje przyznany certyfikat. Druga faza nie powinna zostać przeprowadzona wcześniej niż dwa tygodnie po pierwszej fazie oraz nie później niż 3 miesiące.

Cała procedura certyfikacji zazwyczaj trwa od miesiąca do dwóch miesięcy. Oczywiście, czas trwania certyfikacji uzależniony jest od przygotowania do certyfikacji, wielkości firmy oraz złożoności procesów.

Jaką jednostkę certyfikacyjną wybrać i dlaczego qualityaustria?

Wybór jednostki certyfikacyjnej to ważna decyzja, ponieważ będziesz związany z nią przez następne 3 lata trwania certyfikatu. Warto zastanowić się, co jest dla Ciebie ważne przed podpisaniem umowy. Większość organizacji koncentruje się na aspekcie finansowym, pomijając tak ważne aspekty, jak komunikację z jednostką certyfikacyjną, dodatkowe materiały pomocne przy certyfikacji, akredytację czy rozpoznawalność certyfikatu na rynku, z którym współpracuje organizacja.

qualityaustria nie tylko posiada wyżej wymienione atuty, ale przede wszystkim stawia na partnerstwo w biznesie. Dzięki któremu będziesz pewien, że audit przeprowadzą osoby nastawione na poprawę systemu w Twojej organizacji, pozycji na rynku a kontakt z jednostką i auditorem będzie profesjonalny.

Отримати сертифікацію ISO 45001

Більше інформації про сертифікацію можна знайти за посиланням: https://www.qualityaustria.com.pl/certyfikacja/higiena-i-bezpieczenstwo-pracy/iso-45001-2018-systemy-zarzadzania-bezpieczenstwem-i-higiena-pracy/

Ви зацікавлені в сертифікації ISO 45001? Ви хочете знати більше? 
Я відповім на ваші запитання, проконсультую та запропоную рішення з урахуванням ваших потреб.

Напишіть або зателефонуйте:

Якуб Хабрашка
Спеціаліст з сертифікації та навчання
пошта: jakub.habraszka@qualityaustria.com.pl
телефон: 505 424 202

Nie znaleziono siatki dla: wso-news-slider.

+43 732 34 23 22