System HACCP jako podstawa zapewnienia bezpieczeństwa żywności (szkolenie online).

O SZKOLENIU

System HACCP stanowi potwierdzenie, że produkowana lub wprowadzona do obrotu żywność jest bezpieczna. Stanowi to swego rodzaju "tarczę ochronną", że wszelkie nasze działania służące zapewnieniu bezpieczeństw żywności zostały wykonane w odpowiedni sposób. Niejednokrotnie zapisy z systemu HACCP pozwalają udowodnić (np. właścicielom restauracji), że z ich strony zostały spełnione reżimy bezpieczeństwa, zaś źródło ewentualnego zatrucia żywności jest w zupełnie innym miejscu. W wielu sytuacjach może to stanowić kluczowy dowód podczas zewnętrznych kontroli. Jak prawidłowo wdrożyć i stosować system HACCP? Dowiesz się podczas naszego szkolenia. Możesz w nim uczestniczyć bez względu na to gdzie będziesz, bo szkolenie jest organizowanie w formie online. Podczas szkolenia, uczestnicy zapoznają się ze specyficznymi wymaganiami HACCP, ale nie tylko od strony teoretycznej lecz co ważne, zdobędą praktyczną wiedzę związaną zarówno ze standardem. To właśnie wyróżnia nasze szkolenia: Praktyczne podejście do zagadnienia, co powinno zagwarantować gruntowne poznanie tematu nie tylko od strony teoretycznej, ale przede wszystkim w praktyce.

Czas trwania szkolenia: 1 dzień / 8 godzin

Dokument potwierdzający:

Zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

szkolenie

CEL SZKOLENIA

Celem szkolenia jest przekazanie uczestnikom wiedzy w zakresie wymagań standardu HACCP.

szkolenie

ODBIORCY SZKOLEŃ

Pracownicy odpowiedzialni za wdrożenie i utrzymanie systemu w zgodności ze standardem HACCP.

  1. Istota i zasady funkcjonowania systemu HACCP,
  2. Struktura dokumentacji Systemu HACCP, zadania Zespołu ds. HACCP
  3. Rodzaje zagrożeń dla żywności i ich przyczyny
  4. Opracowanie schematów technologicznych jako podstawa oceny zagrożeń
  5. Wyznaczenie krytycznych punktów kontroli CCP i wartości krytycznych
  6. Instrukcje monitorowania CCP i działań korygujących
  7. Opisy produktów jako specyfikacje wyrobów
  8. Weryfikacja i utrzymanie Planu HACCP
  9. Przykłady praktycznego zastosowania zasad systemu – ćwiczenia

Nasi trenerzy to praktycy z wieloletnim doświadczeniem w branży, którą reprezentują. Większość z nich jednocześnie współpracuje z nami w zakresie auditów. Dodatkowo, aby stale utrzymać wysoki poziom naszych szkoleń organizujemy dla nich wewnętrzne spotkania doskonalące, podczas których wymieniamy się nowościami, doświadczeniami oraz trenujemy techniki prowadzenia warsztatów w sposób praktyczny i zapadający w pamięć.

Dzięki temu, uczestnicy szkoleń oceniają nasze usługi średnio  na 9,5 z 10 możliwych punktów. Nasi Klienci doceniają głównie: warsztatową i ciekawą formę prowadzenia, praktyczne podejście oraz otwartość na dyskusje i angażujące ćwiczenia.

10 lutego 2022

online

800 zł + VAT

06 kwietnia 2022

online

800 zł + VAT

09 czerwca 2022

online

800 zł + VAT

+43 732 34 23 22