Zarządzanie sytuacjami kryzysowymi w przedsiębiorstwie. Wycofanie wyrobów z rynku (szkolenie online).

O SZKOLENIU

Konieczność wycofania produktu z rynku może przytrafić się każdemu. To nieprzyjemny i trudny proces, zwłaszcza w branży spożywczej. Na szczęście, istnieją odpowiednie narzędzia, które pozwalają na skuteczne poradzenie sobie z tym problemem. Zaprezentujemy je podczas naszego szkolenia online w dniach: 19-20.01.2021. Dodatkowo, pokażemy, jak optymalizować cały proces i minimalizować straty finansowe oraz wizerunkowe. Ze względu na złożoności materiału oraz formę online, chcemy przeprowadzić omawiane szkolenie w systemie 2 x 4 godziny.

Czas trwania szkolenia: 2 dni / 8 godzin (2 x po 4 godziny) Początek szkolenia w dniu 19.01: godzina 12.00. Początek szkolenia w dniu 20.01: godzina 09.00.

Dokument potwierdzający:

Zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

szkolenie

CEL SZKOLENIA

Celem szkolenia jest przekazanie wiedzy związanej z efektywnym zarządzaniem w sytuacji kryzysowej i wskazaniu metod minimalizacji strat zarówno finansowych, jak i wizerunkowych.

szkolenie

ODBIORCY SZKOLEŃ

Zarządy firm oraz pracownicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo produkcji, przechowywania i dystrybucji żywności.

  1. Aspekty prawne (krajowe i unijne) w zakresie wycofania produktu z rynku
  2. Reagowanie na sytuacje kryzysowe zgodnie z wymaganiami norm dotyczących bezpieczeństwa żywności (ISO 22000, BRC, IFS)
  3. Identyfikacja potencjalnych sytuacji kryzysowych w przedsiębiorstwie – czy zakład jest odpowiednio przygotowany do wycofania produktu niebezpiecznego z obrotu
  4. Identyfikacja i identyfikowalność - podstawowe narzędzie do wycofania produktów z rynku
  5. Procedury zapewniające skuteczne zarządzanie incydentami oraz potencjalnymi krytycznymi sytuacjami
  6. Plan wycofania produktu niebezpiecznego z rynku - zasady opracowania i wdrożenia
  7. Rola i zadania Koordynatora ds. wycofania produktów - odpowiednie kwalifikacje i niezbędne pełnomocnictwa
  8. Zasady komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej w sytuacjach kryzysowych – powiadamianie o produktach niebezpiecznych, błędy w komunikacji
  9. Zasady przeprowadzania symulacji wycofania i zwrotu wyrobu z rynku
  10. Ćwiczenia na wzorach dokumentów dotyczących wycofania produktów z rynku

Nasi trenerzy to praktycy z wieloletnim doświadczeniem w branży, którą reprezentują. Większość z nich jednocześnie współpracuje z nami w zakresie auditów. Dodatkowo, aby stale utrzymać wysoki poziom naszych szkoleń organizujemy dla nich wewnętrzne spotkania doskonalące, podczas których wymieniamy się nowościami, doświadczeniami oraz trenujemy techniki prowadzenia warsztatów w sposób praktyczny i zapadający w pamięć.

Dzięki temu, uczestnicy szkoleń oceniają nasze usługi średnio  na 9,5 z 10 możliwych punktów. Nasi Klienci doceniają głównie: warsztatową i ciekawą formę prowadzenia, praktyczne podejście oraz otwartość na dyskusje i angażujące ćwiczenia.

+43 732 34 23 22