19. Sie 2020

FSC® CoC – certyfikacja dla branży opakowań

Branża opakowań to prężnie rozwijająca się gałęź gospodarki, spotykająca się z coraz większymi obostrzeniami oraz oczekiwaniami klientów. Odpowiedzią na to zapotrzebowanie jest certyfikacja FSC® CoC. W tym artykule dowiesz się, dlaczego certyfikat FSC® CoC będzie dobrym rozwiązaniem w Twojej firmie, na co powinieneś zwrócić uwagę oraz gdzie szukać pomocy przy przygotowaniu do certyfikacji FSC® CoC.

Dlaczego certyfikat FSC® CoC, stanie się standardem w branży opakowań.

Firmy związane z opakowaniami szukają rozwiązań, które udokumentują lub poświadczą, że działają zgodnie z zasadami zrównoważonej gospodarki leśnej, ekologicznego podejścia do produkcji, czy przestrzegania praw pracowniczych. Jako jednostka certyfikacyjna coraz częściej otrzymujemy informację od firm z branży opakowań, że zwiększa się świadomość klientów dotycząca ekologii.

Naciski społeczeństwa, dużych sieci oraz ekologiczny trend w kręgu politycznym wymuszają na branży opakowań, szukania rozwiązań, które zagwarantują poświadczenie o działaniu zgodnym z prawem. Odpowiedzią na wszystkie naciski jest certyfikat FSC® CoC, to on zagwarantuje Ci, że:

 • surowiec, z którego korzystasz jest z legalnego źródła,przestrzegasz praw pracowniczych,
 • zarządzasz ryzykiem – wykluczasz przedostanie się surowca z niepewnego źródła do produktu ostatecznego,
 • surowiec, który stosujesz nie pochodzi z upraw, na których stosuje się pestycydy,

Oczekiwania klientów stale rosną, a biorąc pod uwagę, że najwięksi tj. IKEA, jusk, H&M, itp. oczekują certyfikatu FSC® CoC od swoich dostawców – prędzej, czy późnej również twoja organizacja spotka się z zapytaniami dotyczącymi Eko-certyfikatów tj. FSC® CoC.

Korzyści płynące z posiadania certyfikatu FSC® CoC w branży opakowań. 

Główne korzyści wynikające z posiadania systemu FSC® to:

 • pozyskanie nowych rynków,
 • przewaga nad konkurencją,
 • zwiększenie przychodów,
 • poprawa wizerunku firmy,
 • zwiększenie zaufania klientów,
 • potwierdzenie, iż uzyskane produkty pochodzą z obszarów, gdzie prowadzona jest zasada prawidłowej gospodarki leśnej.

Więcej informacji o certyfikacji FSC® CoC.

Chcesz wiedzieć więcej o FSC® CoC. Sprawdź nasz artykuł: Co to jest certyfikat FSC® CoC?

Problemy, z którymi może się spotkać firma branży opakowań podczas certyfikacji FSC® CoC  

Podstawowymi problemami dla branży opakowań są:

 • Brak dostawcy z certyfikatem FSC® CoC. Jak znaleźć dostawcę z certyfikatem możesz przeczytać w artykule:
 • Etykietowanie oraz brak świadomości, jak rozliczać FSC® MIX. Artykuł z rozliczeniem FSC® MIX, już w krótce na naszym blogu. Zapisz się do E-booka i bądź na bieżąco.
 • Brak miejsca na magazynie – to częsty problem, z którym spotykamy się podczas auditu. Musisz być świadomy, że FSC® CoC wymaga separowania materiału certyfikowanego oraz wyróżnia trzy metody:
 1. fizyczną separację materiałów – np. wydzielenie specjalnej strefy na magazynie tylko dla materiałów certyfikowanych na stałe.
 2. czasową separację materiałów – wydzielenie strefy magazynowej czasowo, gdzie wiemy, kiedy będziemy posiadać materiał certyfikowany oraz ile czasu będzie magazynowany.
 3. identyfikację materiałów – na przykład opisanie materiału certyfikowanego na magazynie (etykiety, kody kreskowe itp.).

Gdzie szukać pomocy podczas przygotowań do certyfikacji FSC® CoC. 

Jako jednostka certyfikacyjna możemy zaproponować kilka rozwiązań, dzięki którym będziesz mógł uzupełnić wiedzę z zakresu normy FSC® CoC.
Pierwszym krokiem, który możesz zrobić to zapoznać się z naszymi darmowymi materiałami tj.

 • e-book oraz checklista,
 • przeczytać serię naszych artykułów, linki pod artykułem,
 • webinariami.

Kolejnym, krokiem jest warsztat, który dopasujemy do Twoich potrzeb. Poznasz normę, dowiesz się, na co zwracać uwagę, jakich błędów unikać.

Możesz otrzymać więcej informacji na temat przebiegu procesu certyfikacji, jego czasu, szacunkowych kosztów korzystając z poniższego linka: https://certyfikat-fsc.qualityaustria.com.pl/

 

Link do darmowego poradnika FSC® CoC oraz chcecklisty: certyfikat-fsc.qualityaustria.com.pl/

Zdobądź certyfikat FSC® CoC

Więcej informacji o certyfikacji znajdziesz pod linkiem: https://www.qualityaustria.com.pl/certyfikacja/srodowisko-i-energia/fsc-coc/
Chcesz wiedzieć więcej o certyfikacji PEFC? Link:  https://www.qualityaustria.com.pl/certyfikacja/srodowisko-i-energia/pefc-coc/

Podsumowanie

Opakowania to branża szybko rozwijająca się, chcąc wyróżnić się na rynku musisz szukać rozwiązań, które odpowiadają na potrzeby klientów. Nie wątpliwie taką odpowiedzią jest certyfikacja FSC® CoC.

No grid was found for: wso-news-slider.

+43 732 34 23 22