20. Sie 2020

Jak znaleźć dostawcę z certyfikatem FSC® CoC / PEFC?

Jak znaleźć dostawcę z certyfikatem FSC® CoC / PEFC?

Jak znaleźć FSC CoC lub PEFC,Większość firm chcących podjąć się certyfikacji FSC® CoC lub PEFC, będzie musiał uporać się z problemem odnalezienia dostawców z certyfikatem łańcucha dostaw. Ten problem może być uciążliwy z powodu braku wiedzy o swoich dostawcach lub po prostu braku informacji zamieszczonych na stronach potencjalnych kontrahentów. Poniższy artykuł przedstawia, jak w prosty sposób odnaleźć certyfikaty dostawców surowca pochodzenia drzewnego.

Kupuję drewno z Lasów Państwowych, czy posiadam certyfikowanego dostawcę?

 

W przypadku Lasów Państwowych sytuacja jest prosta, ponieważ większość lasów w Polsce jest certyfikowana zgodnie z normą obowiązującą dla lasów FSC®, jaki PEFC. Kupując drewno bezpośrednio od Lasów Państwowych możesz być pewien, że posiadasz certyfikowanego dostawcę. Informacje o certyfikatach Lasów Państwowych możesz znaleźć bezpośrednio na stronach poszczególnych Nadleśnictw jak i głównej stronie LP: https://www.lasy.gov.pl/pl/nasza-praca/certyfikacja

Jak odszukać, czy mój dostawca posiada aktualny certyfikat  łańcucha dostaw FSC® CoC / PEFC?

Organizacja posiadająca ważny certyfikat powinna udostępniać swój numer licencji, jeśli nie poproś swojego dostawcę o numer. Biorąc pod uwagę, że posiadasz numer licencji, samo sprawdzenie certyfikatu jest proste. Na stronach, każdej z organizacji jest publiczna wyszukiwarka certyfikatu w której odnajdziesz  swojego dostawcę oraz sprawdzisz aktualność certyfikatu CoC.

Dla FSC® CoC udaj się na stronę: https://info.fsc.org/certificate.php wpisz numer licencji w pole „License Code” kliknij „Search” w celu sprawdzenie certyfikatu FSC® CoC. Numer licencji powinien wyglądać następująco „FSC-C plus 6 cyfr, przykładowo: FSC-C000000”. Ten sposób pozwoli Tobie upewnić się, że dostawca posiada aktualny certyfikat FSC® CoC, jaki jest status, oświadczenie wyjściowe FSC® dla grupy wyrobów oraz jakie produkty są objęte certyfikacją.

Dla certyfikatów PEFC sytuacja jest analogiczna. Wejdź na stronę organizacji: https://www.pefc.org/find-certified gdzie możesz wpisać numer licencji, który wygląda następująco PEFC/XX-XX-XXX gdzie X to cyfra, kliknij „search”. Wyszukiwarka PEFC pozwoli uzyskać następujące informacje: status certyfikatu PEFC oraz produktów certyfikowanych.oszty dojazdu auditora do organizacji.

Zdobądź certyfikat FSC® CoC

Więcej informacji o certyfikacji znajdziesz pod linkiem: https://www.qualityaustria.com.pl/certyfikacja/srodowisko-i-energia/fsc-coc/
Chcesz wiedzieć więcej o certyfikacji PEFC? Link:  https://www.qualityaustria.com.pl/certyfikacja/srodowisko-i-energia/pefc-coc/

Mój dostawca nie posiada certyfikatu a nie chce go zmieniać. Co zrobić?

Organizacja FSC® oraz PEFC pozwalają na certyfikację grupową, dzięki której możesz obniżyć koszt certyfikacji. Zaproś swojego dostawcę do grupowej certyfikacji i zyskaj zaufanego kontrahenta z certyfikatem. Ten sposób pozwoli Tobie oraz Twoim dostawcom na obniżenie kosztów certyfikacji oraz pozyskanie nowych klientów.

Więcej informacji o certyfikacji FSC® CoC.

Chcesz wiedzieć więcej o FSC® CoC. Sprawdź nasz artykuł: Co to jest certyfikat FSC® CoC?

Co gdy dopiero szukam dostawcę z certyfikatem FSC® CoC lub PEFC?

Wydaje się, że jest to najtrudniejszy przypadek, nic bardziej mylnego, każda z wyżej wymienionych wyszukiwarek pozwala na wyszukanie dostawcy za pomocą nazwy. Wystarczy, że znajdziesz interesującego Cię dostawcę i wpisujesz nazwę do poszczególnej wyszukiwarki. Większość z firm posiadających certyfikat FSC® CoC lub PEFC posiada informację na swojej stronie internetowej lub po prostu zapytaj o certyfikat.

Podsumowując odszukanie certyfikowanego dostawcy nie jest skomplikowane a coraz większa ilość wystawianych certyfikatów pozwala na dostęp do dużej ilości certyfikowanych dostawców.

Możesz otrzymać więcej informacji na temat przebiegu procesu certyfikacji, jego czasu, szacunkowych kosztów korzystając z poniższego linka: https://certyfikat-fsc.qualityaustria.com.pl/

Interesuje Cię certyfikacja PEFC/FSC? Chcesz wiedzieć więcej? 
Odpowiem na Twoje pytania, doradzę oraz zaproponuję rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb.

Napisz lub zadzwoń:

Jakub Habraszka
Specjalista ds. certyfikacji oraz szkoleń
mail: jakub.habraszka@qualityaustria.com.pl
tel.: 505 424 202

No grid was found for: wso-news-slider.

+43 732 34 23 22