QualityAustria

Rozmowa z Mirosławem Bienioszkiem, Prezesem Zarządu Quality Austria – Polska

Baza wiedzy


Rozmowa z Mirosławem Bienioszkiem, Prezesem Zarządu Quality Austria – Polska

Rozmowa z Mirosławem Bienioszkiem, Prezesem Zarządu Quality  Austria – Polska

 

- Quality Austria – Polska od lat prowadzi szkolenia na terenie całej Polski. Cieszą się one niesłabnącym zainteresowaniem firm i instytucji. Proszę powiedzieć jaki jest „przepis” na tak udane przedsięwzięcia?

- Trenerami są osoby, które spełniają wymagania naszych procedur kwalifikacyjnych. Wiele uczymy się  również od naszych kolegów z Austrii. Trenerzy Quality  Austria – Polska biorą udział w różnego rodzaju ćwiczeniach doskonalących ich warsztat pracy. Quality Austria w swojej ofercie posiada w głównej mierze szkolenia, które opatrzone są znakiem akredytacyjnym. Dzięki temu, że jesteśmy firmą ,,córką’’ mamy możliwość korzystania z tych materiałów szkoleniowych. Tłumaczymy te materiały na język polski, dopasowujemy do wymagań polskiego rynku, a następnie prowadzimy także szkolenia przez trenerów, którzy są również najczęściej powołanymi trenerami do prowadzenia takich szkoleń akredytowanych. Jednakże zawsze najważniejszy dla nas jest uczestnik szkolenia. Z naszej strony robimy wszystko, aby przyswajanie wiedzy połączone było z dobrym samopoczuciem uczestnika i perfekcyjnym od strony organizacyjnej przygotowaniem przez nas takiego szkolenia.

 

- Zakres tematyczny szkoleń jest bardzo rozbudowany. Chciałabym zapytać o kadrę trenerów, która je przeprowadza? Jakie wymogi należy spełniać aby zostać trenerem Quality Austria – Polska?

- Jak już mówiłem wcześniej, mamy wprowadzony wewnętrzny system zarządzania w naszej organizacji. Procedury dot. kwalifikowania personelu stawiają wiele wymagań dla wszystkich tych osób, które chcą z nami współpracować prowadząc dla nas nasze autorskie szkolenia. O sile jednostki szkoleniowej stanowią jej trenerzy. Biorąc ten element jako jeden z głównych parametrów naszego sukcesu, szkolenia oceniane są przez uczestników bardzo wysoko. Prawdą jest, że nasza oferta jest bardzo szeroka. Proszę jednakże zwrócić uwagę, że w naszej ofercie znajdują się również tematy szkoleniowe dla których trudno znaleźć oferty innych firm jak np. szkolenia z zakresu obróbki cieplnej na zgodność ze standardem CQI-9 czy też wg. mojej wiedzy- jedyne chyba na rynku - szkolenia opatrzone znakiem akredytacyjnym z obszaru bezpieczeństwa informacji. Chciałbym przy tej okazji zwrócić uwagę na jeden fakt- szkolenia opatrzone znakiem akredytacyjnym to nie jest to samo co przyjęte na rynku polskim szkolenia rejestrowane. Każde szkolenie jest bowiem przez kogoś rejestrowane. Natomiast nie każde jest szkoleniem akredytowanym. Z tego też powodu np. nasi auditorzy systemów zarządzania muszą mieć ukończone tylko i wyłącznie szkolenia opatrzone znakiem akredytacyjnym. Kto nie może wykazać się takimi kwalifikacjami musi przejść wewnętrzny program kompetencyjny zdając po drodze szereg egzaminów.
 

- Dlaczego Pana zdaniem warto uczestniczyć w szkoleniach  organizowanych przez Quality Austria – Polska? Jakie są wymierne korzyści dla firm wynikające z udziału w nich?

- Dbamy o naszych klientów. Przygotowujemy nieraz specjalne programy szkoleniowe dopasowując je do wiedzy uczestników. Zawsze jesteśmy dostępni  dla naszych klientów starając się im pomóc w każdej sytuacji. Zależy nam po prostu na tym aby poziom naszej obsługi przerósł oczekiwania naszych klientów.
 

- Czego mogę życzyć Quality Austria – Polska na dalsze lata pracy?

- Przede wszystkim życzę wszystkim pracownikom firm działających w Polsce, aby ich szefowie docenili wartość, która płynie z posiadania kompetentnego pracownika. Kompetencje to nie tylko  kwalifikacje, ale również i możliwość wykorzystania wiedzy w taki sposób aby była ona przydatna firmie. Można to osiągnąć poprzez kształcenie personelu. Niestety jak donoszą ostatnie badania, w Polsce dzisiaj na podnoszenie kompetencji personelu, firmy przeznaczają mniej pieniędzy aniżeli w 2005 roku. Bez dobrze przygotowanego personelu będzie trudno firmom konkurować  na globalnych rynkach.Quality Austria-Polska życzę, aby dalej konsekwentnie realizowała swoje cele rozwojowe. Życzę, aby każdy kto mówi w Polsce o jakości utożsamiał jakość z marką qualityaustria-Polska.Quality Austria - Polska Sp. z o.o.

Quality Austria