QualityAustria

Ukryte ryzyko!

Ukryte ryzyko- zagrożenia i incydenty w obecnej cyberprzestrzeni organizacji.

Ukryte ryzyko- zagrożenia i incydenty w obecnej cyberprzestrzeni organizacji.

Czy nam się to podoba czy nie, informacja stała się jednym z najważniejszych zasobów w dzisiejszym świecie - to symbol obecnej cywilizacji. Ochrona naszej cyberprzestrzeni to jedna z najważniejszych kwestii biznesowych a zarazam aspekt, który wymaga stałego nadzorowania. W wielu przypadkach, podjęte odpowiednie środki bezpieczeństwa mogą zniechęcić hakerów ekspertów i pokonać oportunistów. Od crimeware do hacktivismu, cyberataki nadal będą rozwijać się w najbliższym roku, jaki jest ich wpływ na przedsiębiorstwa różnej wielkości - czytaj w najnowszym wydaniu magazynu  ISOfocus.

 

 

W najnowszym wydaniu ISOfocus, prof Edward Humphreys przedstawia rekomendacje bezpieczeństwa w celu ochrony przed tymi zagrożeniami. Podkreśla, jak niedawno opublikowano normę  ISO / IEC 27001 dla zarządzania systemami bezpieczeństwa informacji. Obecnie druga edycja standardu, może pomóc w budowaniu kompleksowego programu bezpieczeństwa w dzisiejszym środowisku. Artykuł wyjaśnia, jakie kroki podjąć i na jakie pytania odpowiedzieć, kiedy są wszelkie prawdopodobieństwa wystąpienia incydentów, tak by ograniczyć wystąpienie strat.

Wydanie magazynu  ISOfocus Listopad / Grudzień 2013 odkrywa ukryte ryzyka, które zagrażają przedsiębiorstwom różnej wielkości i zawiera zalecenia bezpieczeństwa dotyczące sposobu ochrony przed tymi zagrożeniami. ISO / IEC 27001 jest pierwszą linią obrony.

Informacje na podstawie strony www.iso.orgQuality Austria - Polska Sp. z o.o.

Quality Austria