QualityAustria

Światowy Dzień Standaryzacji

Światowy Dzień Standaryzacji

Światowy Dzień Standaryzacji

Światowy Dzień Standaryzacji 2014

Jak co roku, 14 października, obchodziliśmy Światowy Dzień Standaryzacji, który utworzony został aby oddać hołd tysiącom specjalistów, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem w celu opracowania międzynarodowych standardów.

Możecie nie być tego świadomi, ale codziennie, gdziekolwiek jesteście macie wokół siebie fascynujący świat standardów, które pomagają wam we wszystkim co robicie. Nie wierzycie nam? W takim razie zachęcamy do obejrzenia historii poranku pewnej osoby, abyście zobaczyli, że istnieją standardy prawie dla wszystkiego, od kawy do zegarków czy od nici dentystycznych do rowerów. każdy dzień jest tak naprawdę podróżą przez standardy!
 

Światowy Dzień Standaryzacji organizowany jest przez największych twórców standardów, czyli Międzynarodową Organizację Normalizacyjną, Międzynarodową Komisję Elektrotechniczną oraz Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny, wspólnie z ich członkami i partnerami.

W 2014 roku Światowy Dzień Standaryzacji poświęcony został wszystkim, którzy poprzez standardy upraszczają i podnoszą poziom życia wszystkich mieszkańców Ziemi. Kraje, które uczestniczą w głównym nurcie międzynarodowych standardów, są w stanie lepiej chronić swoich obywateli i dają im większy wybór wysokojakościowych produktów z całego świata. Państwa te, dają także przemysłowi możliwość wejścia na nowe rynki, przyczyniając się tym samym do wzrostu gospodarki. Normy międzynarodowe są dobre dla każdego, od największych do najmniejszych graczy, takich jak małe i średnie przedsiębiorstwa, które poprzez wdrożenie standardów, uzyskują łatwiejszy dostęp do technologicznego know-how i lepszych praktyk, co pozwala im na konkurowanie na arenie międzynarodowej.

Więcej konkretnych przykładów podaje Sekretarz Generalny ISO - Rob Steele (patrz: filmik poniżej). Przede wszystkim wskazuje on jednak na fakt, jak duża jest rodzina ISO, składająca się z 165 krajów członkowskich, które ciężko pracują, aby opracowywać nowe i doskonalić już istniejące standardy, w celu dokonania zmian w życiu ludzi na całym świecie.
 

Źródło: www.iso.org


Quality Austria - Polska Sp. z o.o.

Quality Austria