QualityAustria

Relacja z 21. qualityaustria Forum

Relacja z 21. qualityaustria Forum

Relacja z 21. qualityaustria Forum

Z udziałem 800 gości odbył się 11 marca 2015 roku Forum Quality Austria w sali kongresowej w Salzburgu. Temat przewodni konferencji to ,,Wykorzystać szanse i rozwiązywać problemy w prosty sposób’’.

Konrad Scheiber CEO Quality Austria w swoim wystąpieniu powiedział ,, ... dla przedsiębiorstw dalsze granie w tej samej lidze to konieczność wymagania od swoich pracowników odpowiedniej kultury uczenia się. Sytuacja taka zapewni odniesienie sukcesu i ciągły rozwój. Zarówno audity wewnętrzne jak i zewnętrzne są już od ponad 25 lat sprawdzonym narzędziem do realizacji tego zadania’’.

Szansę do dalszego rozwoju daje również rewizja normy ISO 9001:2015. Jak powiedziała prof. dr  Anni Koubek, Quality Austria już dzisiaj pełni znaczącą rolę nie tylko przy powstawaniu tej normy, ale pomaga firmom wykorzystać tę normę dla zbudowania trwałych i solidnych fundamentów dla dalszego rozwoju. Kilkaset firm do dzisiaj skorzystało już  z tej szansy, pomimo iż oficjalne opublikowanie tej normy nastąpi dopiero we wrześniu tego roku. Poprzez szkolenia oferowane przez Quality Austria firmy mają szansę na spokojne i systematyczne dostosowanie się do nowych wymagań.

Dr Hans-Gorg Häusel – badacz ludzkiego mózgu przedstawił w bardzo interesujący sposób jak reaguje mózg ludzki na różnego rodzaju emocje. Axel Dick w swoim wystąpieniu mówił o wadze właściwego podejścia do tematów związanych z efektywnością energetyczną. Podał nieodparte argumenty na szanse wynikające z certyfikacji systemu zarządzania efektywnością energetyczną na zgodność z normą ISO 50001. Pani Gerlinda Kaltenbrunner, której fascynacją są góry, a przede wszystkim wszystkie ośmiotysięczniki, opowiedziała o swoich osobistych przeżyciach podczas zdobywania wszystkich tych szczytów.

To było już 21. Forum organizowane przez Quality Austria. Zainteresowanie przerosło wszystkie nasze oczekiwania –powiedział już na wstępie konferencji Konrad Scheiber. Jak wynika z listy gości, na konferencji są obecni goście nie tylko z Austrii ale również i z Polski, Serbii, Republiki Czeskiej, Niemiec i Szwajcarii. Quality Austria to marka która jest doceniana na całym Świecie.

 

 

A oto kilka zdjęć z konferencji:

 

 

Opracował:

Mirosłąw Bienioszek

Mirosław Bienioszek

Prezes Zarządu qualityaustria-Polska

 

na podstawie: http://www.qualityaustria.com/index.php?id=4055Quality Austria - Polska Sp. z o.o.

Quality Austria