QualityAustria

Forum QualityAustria dotyczące produktów spożywczych

Forum QualityAustria dotyczące produktów spożywczych

Forum QualityAustria dotyczące produktów spożywczych

14 października br. w Linz (północno – wschodnia Austria) odbyło się Forum Quality Austria dot. produktów spożywczych. Uczestnikami tego spotkania było ponad 100 przedstawicieli branży spożywczej oraz utrzymania czystości. Innowacyjne koncepcje czystości, oszustwa w branży spożywczej czy też wzmocnienie bezpieczeństwa produktów spożywczych – to tematy na które w sposób szczególny zwrócono uwagę podczas powyższego Forum.

Uczestnicy Forum Quality Austria poznali  w jego trakcie  zagadnienia z zakresu m.in.: aktualności z branży spożywczej, gospodarczych działań efektywności energetycznej  w tejże  branży, ochrony przeciwko oszustwom czy też dawnych i nowych wyzwań gospodarki produktów żywnościowych. Ponadto tematem poruszanym podczas spotkania była rewizja ISO 9001:2015 - skuteczne zarządzanie ryzykiem związane z artykułami spożywczymi.

 

- Dla qualityaustria celem realizowania tego typu spotkań jest stała współpraca z podmiotami danej branży. Co to daje naszym Klientom? Dostęp do informacji oraz możliwości rozwoju własnych organizacji - przy współpracy z naszą jednostką certyfikacyjną. Uczestnicy tego forum mieli również możliwość zapoznania z działaniami podejmowanymi na szczeblach rządowych w zakresie zwalczania oszustw w branży spożywczej. Zwalczanie tego typu oszustw ma ogromne znaczenie  nie tylko w Austrii, ale również na szczeblu europejskim. Aktualnie została utworzona grupa robocza „Food Fraud”, której zadaniem jest rozwój i kontrola działań przeciwko oszustwom spożywczym. Dodatkowo planowane jest prowadzenie programu kontrolnego dla produktów spożywczych tj. miód i ryby w celu kontroli prawidłowego oznakowania produktów - podsumowuje Michał Kubista, Dyrektor Działu Marketingu i Szkoleń Quality Austria - Polska.Quality Austria - Polska Sp. z o.o.

Quality Austria