QualityAustria

23 Forum qualityaustria Przyszłość 4.0 – w jaki sposób przedsiębiorstwa zarządzają dynamicznymi zmianami

23 Forum qualityaustria Przyszłość 4.0 – w jaki sposób przedsiębiorstwa zarządzają dynamicznymi zmianami

23 Forum qualityaustria  Przyszłość 4.0 – w jaki sposób przedsiębiorstwa zarządzają dynamicznymi zmianami

15 marca 2017 roku prawie 750 zainteresowanych odwiedziło 23 Forum qualityaustria. Hasłem przewodnim tegorocznego forum było: „Przyszłość w centrum zainteresowania – Leading the future”. Czołowi eksperci branżowi przedstawili różnorodne podejście do zarządzania niepewną przyszłością. Wśród zaproszonych gości honorowych był Mirosław Bienioszek, Prezes Quality Austria-Polska, Konsul Honorowy Republiki Austrii w Katowicach. 

 

Jakość poddana testowi (Konrad Scheiber)

W swoim wystąpieniu odniósł się do wymagań związanych z digitalizacją świata pracy. Jakość stylu pracy powinna być poddana znaczącemu rozwojowi; osoby zarządzające powinny stworzyć kulturę nauki w przedsiębiorstwie oraz wspierać nieformalną naukę poprzez zastosowanie social software. „Systemy zarządzania bazujące na jakości, środowisku i bezpieczeństwie mogą przedsiębiorstwom pomóc na nowo zrozumieć zarządzanie oraz przeciwstawić się wymaganiom przyszłości”.

 

Mega-trendy przyszłości (Georges T. Roos )

 W swoim wystąpieniu “Przyszłość wystawiona na próbę” zaprezentował niedogodne scenariusze. W ten sposób G.T.Roos  określił obszary życia, które w następnych 20 latach w znaczący sposób się zmienią. W swoim wystąpieniu przedstawił takie scenariusze jak: „smartness”, „zdrowie 2027” czy „demograficzna niedogodność”.

 

Zmiany zachodzą w zawrotnym tempie (Eckehard Bauer, Axel Dick , Anni Koubek i Franz Peter Walder)

Ze względu na dynamikę świata biznesu E.Bauer „Firmy mogą radzić sobie ze zmianami, trzymając się modelu „Plan – Do – Check – Act”.  Posiadając System Zrządzania Jakością przedsiębiorstwa, mają możliwość wczesnego rozpoznawania nadchodzących zagrożeń. W celu projektowania przyszłości niezbędne jest odpowiednie posługiwanie się narzędziami.

 

Przedsiębiorstwo cyfrowe (Kurt Hofstädter)

Digitalizacja produkcji przemysłowej jest dla krajów o wysokich płacach, takich jak Austria, wielką szansą. Wiele austriackich przedsiębiorstw mogłoby należeć do czołówki przedsiębiorstw na świecie  oraz czerpać korzyści wynikające z digitalizacji w obszarze rozwoju, produkcji i usług.

 


Sprawna przyszłość (Markus Reimer)

Świat zmienia się szybciej niż kiedyś. Szybkość zmian jest spowodowana między innymi urbanizacją, rozwojem technologicznym czy wzrostem zapotrzebowania na energię. Tendencja ma również oddziaływanie na przedsiębiorstwa:„ Przedsiębiorstwa poruszają się w tzw. świecie VUKA – zmiennym, niepewnym, złożonym i ambiwalentnym. Decydujące jest, by realizowały wartości takie jak: oddanie, otwartość, respekt, odwaga i prostota.  Za pomocą Systemów Zarządzania Jakością jest to możliwe do zrealizowania.

 Quality Austria - Polska Sp. z o.o.

Quality Austria